Ümmet-i Muhammedin Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 70 kişi Paz Ağus. 28, 2016 5:09 am tarihinde online oldu.
En son konular
» where buy TRAMADOL
hadi kardeslerim GULLERIN EFENDISINE SELAVAT GETIRELIM buyurun insaALLAH EmptyPaz Tem. 31, 2011 12:01 am tarafından Misafir

» HZ.OSMAN (r.a)'IN HAYATI
hadi kardeslerim GULLERIN EFENDISINE SELAVAT GETIRELIM buyurun insaALLAH EmptyC.tesi Ocak 29, 2011 2:36 am tarafından V@K@R

» ROMANTIZM DORUKLARINDA KAZI CALISMASI !
hadi kardeslerim GULLERIN EFENDISINE SELAVAT GETIRELIM buyurun insaALLAH EmptySalı Ara. 28, 2010 3:09 pm tarafından Bäbüsselam

» BU GÜN CUMA
hadi kardeslerim GULLERIN EFENDISINE SELAVAT GETIRELIM buyurun insaALLAH EmptyPaz Ara. 19, 2010 8:55 am tarafından visal*1

» GELSEEYDİN SEVGİLİ
hadi kardeslerim GULLERIN EFENDISINE SELAVAT GETIRELIM buyurun insaALLAH EmptyPaz Ara. 19, 2010 8:41 am tarafından visal*1

» iman (AMENTÜ)
hadi kardeslerim GULLERIN EFENDISINE SELAVAT GETIRELIM buyurun insaALLAH EmptyPaz Ara. 19, 2010 8:33 am tarafından visal*1

» mübarek cuma günü
hadi kardeslerim GULLERIN EFENDISINE SELAVAT GETIRELIM buyurun insaALLAH EmptyPaz Ara. 19, 2010 8:24 am tarafından visal*1

» dosta doğru
hadi kardeslerim GULLERIN EFENDISINE SELAVAT GETIRELIM buyurun insaALLAH EmptyPaz Ara. 12, 2010 6:42 pm tarafından visal*1

» SENİ SEVİYORUM EFENDİM
hadi kardeslerim GULLERIN EFENDISINE SELAVAT GETIRELIM buyurun insaALLAH EmptyPerş. Ara. 09, 2010 7:23 am tarafından visal*1

Temmuz 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Takvim Takvim

panolarimiz

hadi kardeslerim GULLERIN EFENDISINE SELAVAT GETIRELIM buyurun insaALLAH

hadi kardeslerim GULLERIN EFENDISINE SELAVAT GETIRELIM buyurun insaALLAH Empty hadi kardeslerim GULLERIN EFENDISINE SELAVAT GETIRELIM buyurun insaALLAH

Mesaj  Misafir Salı Mart 30, 2010 7:53 pm

HADIN SIZDE BUYURUN SELAVAT OKUMAK ISTEYEN KARDESLERIM OKUDUGUNUZ SELAVAT SAYISINI YAZIN INSAALLAH OKUYACAGINIZ DEGIL

HER PERSEMBE AKSAMI ALLAHIN IZNIYLE DUASI YAPILACAKTIR BUTUN FORUM KARDESLERIME DUYRULUR

1- İbn Mes’ud (ra) şöyle demiştir: “Allah Teâlâ, gecenin ortasında kimseye duyurmadan kalkan, güzelce abdest alan, sonra da Allah’a hamdedip Peygamer’e salavat getiren, ardından da Kur’an-ı Kerimi açıp okuyan kimseye (tebessüm buyurup, Zât’ına ait şekliyle) güler”

2-Abdurrahman b Semur (ra) anlatıyor:
Bir gün Allah Resûlü (sas) yanımıza geldi Biz Medine Mescidi’nde idik Şöyle buyurdu: (uzunca bir hadisin parçası)

“Ümmetimden birini Sırat üzerinde gördüm; bazen yorgun argın yürümeye çalışıyor, bazen de emekliyor Bana getirmiş olduğu salavatlar gelmişler, elinden tutmuşlar, onu doğrultmuşlar ve oradan geçirmişler”

3-Abdullah b Bişr (ra)’dan rivayet edildiğine göre Resulullah şöyle buyurmuştur:
“Bütün dualar, başında Allah’a hamd ve Peygamber’e salavat olmadıkça perdelidir Fakat bunu yapar, sonra dua edilirse mutlaka kabul olunur”

4-Enes b Malik’ten: “Bana bir defa salavat getiren kimseye, Allah on defa salat eder Onun on tane günahını siler ve onun derecesini on kat artırır”

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salavat okuyandır" (Yine Tirmizi'de Hz Ali (ra)'den kaydedilen bir rivayette şöyle denir: "Resulullah (sav) buyurdular ki: "Gerçek cimri, yanında zikrim geçtiği halde bana salavat okumayandır")

Tirmizi, Salat 357, (484), Da'avat 110, (3540

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kim bana (bir kere) salat okursa Allah da ona on salat okur ve on günahını affeder, (mertebesini) on derece yükseltir" (Yine Nesai'de Ebu Talha (ra)'dan gelen bir rivayet şöyle: "Bir gün Resulullah (sav), yüzünde bir sevinç olduğu halde geldi Kendisine: "Yüzünüzde bir sevinç görüyoruz!" dedik "Bana melek geldi ve şu müjdeyi verdi: "Ey Muhammed! Rabbin diyor ki: "Sana salavat okuyan herkese benim on rahmette bulunmam, selam okuyan herkese de benim on selam okumam sana (ikram olarak) yetmez mi?")

Nesai, Sehv 55, (3, 50)

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Yeryüzünde Allah'ın seyyah melekleri vardır Onlar ümmetimin selamını (anında) bana tebliğ ederler"
Nesai, Sehv 46, (3, 43)

Misafir
Misafir

hadi kardeslerim GULLERIN EFENDISINE SELAVAT GETIRELIM buyurun insaALLAH Empty CEVAP

Mesaj  Misafir Salı Mart 30, 2010 7:58 pm

hadi kardeslerim GULLERIN EFENDISINE SELAVAT GETIRELIM buyurun insaALLAH 9k=

ilk 500 selavat benden olsun insallah

Misafir
Misafir

hadi kardeslerim GULLERIN EFENDISINE SELAVAT GETIRELIM buyurun insaALLAH Empty Geri: hadi kardeslerim GULLERIN EFENDISINE SELAVAT GETIRELIM buyurun insaALLAH

Mesaj  Misafir Çarş. Mart 31, 2010 8:28 pm

bu günlük 200 salavati serifle katilayim ins ALLAH KABUL ETSIN INSALLAH

Misafir
Misafir

- Similar topics